Makedonya - Balkan Kulübü

Makedonya 29/05/2017

MAKEDONYA'DA YENİ HÜKÜMET LİSTESİ HAZIR
Yeni Makedonya hükümetini kurmakla görevli SDSM Lideri Zoran Zaev bakanlıklar için dün gece adayların isimlerini belirledi.
Yeni hükümette, iki Arnavut partisi yer alacak. BDİ 6 bakan, PDSH 2 Bakan ile temsil edilecek.  Besa koalisyonda yer almayacağını fakat reformlar için gerekli desteği mecliste sunacağını açıkladı. Türk’leri THP Genel Başkanı Adnan Kahil devlet bakanı olarak temsil edecek. BDİ dün bakan adaylarının isimlerini açıklamıştı. Zaev’in açıkladığı liste ile SDSM Koalisyonu ve PDSH’den bakan olacak isimlerde belli olmuş oldu.
Açıklanan Bakanlar kurulunun salı günü mecliste oylanarak güvenoyu alması bekleniyor.
 Hükümet şu isimlerden oluşuyor.  Başbakan Zoran Zaev, İçişleri Bakanı Oliver Spasovski, Dışişleri Bakanı Nikola Dimitrov, Savunma Bakanı Radmila Şekerinska, Başbakan Yardımcısı Hazbi Lika, AB İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Buyar Osmani, Çalışma ve Sosyal Politikalar Bakanı Mila Tsarovska, Yerel Yönetim Bakanı Süheyl Fazliu, Maliye Bakanı  Dragan Tevdovski, Eğitim ve Bilim Bakanı Renata Deskovska, Tarım, Ormancılık ve Su İşleri Bakanı Lyupço Nikolovski, Kültür Bakanı Robert Alagyozovski, Bilişim Toplumu ve Kamu Bakanı Damyan Mançevski, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanı  Goran Sugarevski, Adalet Bakanı Bilen Saliu, Sağlık Bakanlığı Arben Taravari, Çevre ve Alan Planlama Bakanı  Sadulla Duraku, Ekonomi Bakanı Kreşnik Bekteşi, Devlet bakanı olacak isimler Adnan Kahil, Ramiz Merko, Koço Agyuşev, Robert Popovski, Edmond Ademi, Samka İbrahimovski, Zoritsa Apostolovska, Zoran Şapoviç. Başbakan dahil 26 kişiden oluşan kabinede 8 Arnavut 1 Türk bakan bulunuyor.Balkan Kulübü

  Balkan Kulübü’ne Kosova’dan Ü

23/09/2017

Sırbistan

20/06/2017
Yorumlar

Yorum yok

Yorum yazmak için üye girişi yapın.